Historie

Firma MBNS – International, spol. s r.o. byla založena v Brně v roce 1995 a navázala na činnost firmy MBNS spol. s r.o. joint venture, společného československo-sovětského podniku, který působil v oblasti dodávek zařízení pro chemický a petrochemický průmysl již od roku 1990.

MBNS se od počátku své činnosti zabývala zajišťováním potřeb provozovatelů chemického a petrochemického průmyslu při dodávkách náhradních dílů, opravách, rekonstrukcích a modernizacích stávajících provozů. Hlavním teritoriem, kde firma působila, byly země SNS, zejména pak Uzbekistán, Turkmenistán, Rusko a Ukrajina.

V letech 2001 – 2003 firma MBNS úspěšně realizovala svůj doposud největší projekt, dostavbu jednotek na výrobu kyseliny dusičné o výkonu 360 tis. t/r a dusičnanu amonného o výkonu 450 tis. t/r na PO AZOT, Fergana v Uzbekistánu. Celková hodnota projektu činila 50,66 mil. USD a MBNS pro uzbeckého zákazníka zajistila ve spolupráci s EGAP a ING Bank financování ve výši 100% hodnoty kontraktu.

V rámci privatizace Královopolské strojírny Brno odkoupila MBNS koncem roku 2003 část výrobního areálu, dříve nazývaného speciální chemie. Zde se v letech 1960 až 1999 vyrábělo zejména zařízení pro jaderné elektrárny a provozy s vysokými požadavky na materiály, kvalitu zpracování a čistotu prostředí. Tento provoz prošel kompletní rekonstrukcí a modernizací. Výrobní areál MBNS se nyní rozkládá na celkové ploše více než 40 tis. m2, z toho zastřešená výrobní plocha činí ca 17 tis. m2.

V současnosti nabízí MBNS svým zákazníkům rozsáhlé výrobní možnosti. Jedná se o výrobu pecí, tlakových nádob, kolektorů, potrubí, ocelových konstrukcí a dalšího zařízení pro energetiku, chemický a petrochemický průmysl. Hlavními trhy jsou Česká republika, EU, střední východ a země SNS.

MBNS rovněž nabízí rekonstrukce a modernizace chemických a petrochemických jednotek. S touto činností má MBNS dlouholeté zkušenosti a je schopna zajistit jejich realizaci včetně financování.

Nahoru