Historie

Firma MBNS – International, spol. s r.o. byla založena v Brně v roce 1995 a navázala na činnost firmy MBNS spol. s r.o. joint venture, společného československo-sovětského podniku, který působil v oblasti dodávek zařízení pro chemický a petrochemický průmyslu již od roku 1990.

MBNS se od počátku své činnosti zabývá zajišťováním potřeb provozovatelů chemického a petrochemického průmyslu při dodávkách náhradních dílů, opravách, rekonstrukcích a modernizacích stávajících provozů. Hlavním teritoriem, kde firma doposud působila, byly země SNS, zejména pak Uzbekistán, Turkmenistán, Rusko a Ukrajina.

V letech 2001 – 2003 firma MBNS úspěšně realizovala svůj doposud největší projekt, dostavbu jednotek na výrobu kyseliny dusičné o výkonu 360 tis t/r a dusičnanu amonného o výkonu 450 tis. t/r na PO AZOT, Fergana v Uzbekistánu. Celková hodnota projektu činila 50,66 mil. USD a MBNS pro uzbeckého zákazníka zajistila ve spolupráci s EGAP a ING Bank financování ve výši 100% hodnoty kontraktu.

V rámci privatizace Královopolské strojírny Brno odkoupila MBNS koncem roku 2003 část výrobního areálu, dříve nazývaného speciální chemie. Zde se v letech 1960 až 1999 vyrábělo zejména zařízení pro jaderné elektrárny a provozy s vysokými požadavky na materiály a kvalitu zpracování. Tento provoz prošel kompletní rekonstrukcí a modernizací. Výrobní areál MBNS - International se nyní rozkládá na celkové ploše 40 tis. m2 z toho zastřešená výrobní plocha činí ca 17 tis. m2.

MBNS nabízí svým zákazníkům rozsáhlé vlastní výrobní možnosti. Jedná se o výrobu tlakových nádob, pecí, výměníků, kolektorů, potrubí a dalšího zařízení pro energetiku, chemický a petrochemický průmysl.

Současně společnost MBNS nabízí dodávky investičních celků, rekonstrukce a modernizace chemických a petrochemických jednotek. S touto činností má MBNS dlouholeté zkušenosti a je schopna zajistit jejich realizaci včetně financování.

Nahoru